Co warto wiedzieć o zakwaszeniu organizmu?

Gdy zależy nam na utrzymaniu równowagi kwasowo-zasadowej naszego organizmu, powinniśmy mieć na uwadze to, że wymaga to od nas komponowania diety w odpowiedni sposób. Nie ma jednej tylko przyczyny tego zjawiska, warto jednak wspomnieć o dużym spożyciu produktów kwasotwórczych, a więc między innymi: kawy, czarnej herbaty, cukru, alkoholu, a nawet białek zwierzęcych. Jeśli do tego dieta nie jest bogata w owoce i warzywa, na talerzu zaś codziennie pojawia się porcja mięsa, nie można dziwić się temu, że nasze ciało odmawia nam posłuszeństwa.

Nadmiar kwasów w organizmie

O podwyższonym poziomie kwasów mówi się również wówczas, gdy odchudzamy się w niewłaściwy sposób, przyjmujemy niewiele płynów, poddajemy się stresowi i pośpiechowi, narażamy nasz organizm na zbyt forsowny trening, a także wówczas, gdy nasza aktywność fizyczna nie jest największa. Osoby, które mimo wszystko nie myślą o zmianie diety i stylu życia muszą liczyć się z tym, że zakwaszenie ich organizmu ( http://prodeacid.pl/opinie-naukowe-i-sklad-kapsulki ) będzie postępować. Okazuje się przy tym, że mamy do czynienia ze zjawiskiem, które posiada określone konsekwencje. Co więcej, są one na tyle spektakularne, że w pewnym momencie nie można już ich przeoczyć. Na pierwszy plan wysuwa się to, że naruszenie równowagi kwasowo-zasadowej organizmu przyspiesza proces starzenia się. Nasza skóra szybciej staje się nie tylko wiotka, ale również pomarszczona, jej problemem staje się przy tym skłonność do trądziku.

Brak aktywności fizycznej

Do czego może doprowadzić zakwaszenie?

Zakwaszanie organizmu prowadzi również do przyspieszonego wypadania włosów oraz coraz bardziej dokuczliwych bólów głowy. Nie można też zapominać o ryzyku pojawienia się niestrawności oraz o nieprzyjemnym smaku w ustach połączonym często z białym nalotem obecnym na języku. Często należy też spodziewać się zaparć, wzdęć, a przede wszystkim – dość nieprzyjemnego uczucia pełności w naszym żołądku. Inną konsekwencją zakwaszenia organizmu jest jego konsekwentne osłabienie. Brak energii sprawia przy tym, że sama codzienna egzystencja staje się coraz bardziej męcząca.

Długotrwałe zakwaszenie może przyczyniać się choćby do rozwoju miażdżycy i cukrzycy, warto przy tym liczyć się z tym, że coraz częściej uważa się je za jeden z czynników wpływających na wzrost ciśnienia tętniczego, a nawet – na zwyrodnienie stawów i nadwagę. Oczywiście, zakwaszenie organizmu nie jest zjawiskiem, z którym nie można walczyć, w pierwszej kolejności wypada przy tym pomyśleć o korzyściach, jakie pociąga za sobą zmiana nawyków żywieniowych. Nie można też zapominać o tym, jak duże znaczenie ma przyjmowanie odpowiedniej ilości płynów, wśród których dominować powinna niegazowana woda mineralna.

Story Page