JAKIE SĄ LECZNICZE WŁAŚCIWOŚCI ALOESU?

Aloes jako roślina lecznicza znana była praktycznie od starożytności. W wielu rejonach świata roślina ta ma miano zielonego lekarza. Używa się jej do leczenia ran, balsamowania zwłok oraz do przygotowywania środków przeczyszczających. Dziś aloes ( http://duoaloes.pl/czym-jest-aloes ) dla wielu to prawdziwa królowa roślin leczniczych. Badania naukowe prowadzone w ostatnich dziesięcioleciach potwierdzają właściwości lecznicze aloesu.

Jej skład jest rzeczywiście doskonały i dzięki temu będzie to wyjątkowa roślina. Skład aloesu sprzyjać będzie wyjątkowo wszechstronnemu działaniu na ludzki organizm, zwłaszcza, że mamy tutaj do czynienia z efektem synergetycznym. Chodzi o współdziałanie wielu składników, które potęgują działanie terapeutyczne.

Jakie są podstawowe obszary działania aloesu?

Przywracać będzie równowagę kwasowo – zasadową w organizmie, która może być zaburzona przez złe odżywianie Poprawia pracę układu immunologicznego. Składniki aloesu zwyczajnego mogą między innymi pobudzać aktywność makrofagów, które niszczą bakterie i wirusy. Jednak w czasie starzenia się organizmu stają się one mniej aktywne. Można oczekiwać, że dzięki nim jednak zwiększać się będzie między innymi poziom leukocytów we krwi, przeciwdziałać będzie działaniom autoimmunologicznym organizmu, powoduje wzrost substancji, które stymulują reakcje immunologiczne organizmu.

Wpływa skutecznie na oczyszczenie organizmu między innymi z toksyn endo oraz egzogennych

Zapobiegać będzie zaburzeniom przemiany materii

Wpływa na prawidłową florę bakteryjną w naszym układzie pokarmowym, działa aseptycznie na złe bakterie

Działa korzystnie na procesy defekacyjne, ponieważ będzie nawadniać skutecznie masy kałowe

Odporność organizmu

Wpływa korzystnie na pracę układu nerwowego, dzięki czemu będzie się on regenerował

Odtruwa i regeneruje wątrobę dzięki czemu będzie hamować również procesy degeneracyjne tego istotnego dla nas narządu

Chroni nerki przed osadzaniem się kamieni nerkowych

Przeciwdziała zapaleniom łatwo przenikającym do głębokich warstw skóry oraz do błon śluzowych organizmu

Może wpływać na przyśpieszenie procesu gojenia się ran. Żel aloesowy aktywizuje fibroblasty odpowiedzialne za gojenie się skóry oraz błon śluzowych w organizmie. Fibroblasty, które zostaną aktywizowane będą się szybciej rozmnażać i będą wysyłać sygnały powodujące wzrost naczyń krwionośnych. Aloes ma wpływ na poprawne krążenie krwi Może poprawić przyswajalność witamin a także innych substancji w naszym przewodzie pokarmowym Niszczy w organizmie bakterie, wirusy oraz grzyby Wpływa regenerująco i energetyzująco na organizm.

Story Page