Objawy zakwaszenia organizmu

Osłabienie czy problemy skórne i podatność na infekcje to niektóre skutki zakwaszenia organizmu, które będzie bardzo często problemem mieszkańców Europy. Zaburzona równowaga kwasowo zasadowa objawiać się będzie na wiele różnorakich sposobów.

W jaki sposób organizm może nam dawać znak, że coś dzieje się nie tak jak należy?

1. Na czym polega zakwaszenie organizmu?

Jeśli zachodzące w naszym ciele procesy maja przebiegać prawidłowo konieczne będzie zachowanie odpowiedniego pH krwi na poziomie około 7,4. Jest to związane z pracą naszych poszczególnych organów, trawiennego, krążeniowego czy hormonalnego oraz będzie również dotyczyć sprawnego wydalania nadmiaru dwutlenku węgla przez płuca i kwasów oraz zasad przez nerki. Jeśli zależy nam na tym, by mechanizmy przebiegały bez zarzutu powinniśmy dbać o to, by razem z pożywieniem dostarczać do organizmu również te cenne wartości mineralne dla naszego organizmu. Jeśli ich nie będzie to nasz organizm będzie chciał je uzyskiwać przede wszystkim z tego co w sobie, by likwidować skutku uboczne przemiany tych produktów, które nie będą za sobą niosły odpowiedniej wartości.

2. Jak rozpoznać zakwaszenie?

Nadmiar kwasów w organizmie (Dowiedz się więcej o tym problemie: http://duoaloes.pl/sklad-i-opinie-naukowe )objawiać się może na różnorakie sposoby. Jako jeden z pierwszych skutki zakwaszenia będzie odczuwał przewód pokarmowy w organizmie i będzie nam dawał o tym znać, ponieważ zaczną się pojawiać między innymi kłopoty z trawieniem wzdęcia czy też często pojawiające się uczucie przepełnienia. Może być również nieprzyjemny zapach w ustach. Nadmiar kwasu mlekowego powoduje pojawienie się bolących mięśni, a niekiedy również zapalenie stawów.

Do czego moze doprowadzić zakwaszenie?

Zakwaszenie będzie można rozpoznać obserwując kondycję zębów włosów oraz paznokci. Włosy zaczynają wypadać a paznokcie robią się łamliwe. Natomiast zęby będą się robić podatne na próchnicę. Cierpieć będzie na tym między innymi nasza cera, ponieważ niezależnie od wieku zaczną się tam pojawiać różnorakie wypryski.

3. Skutki zakwaszenia

Nawet jeśli zakwaszenie będzie małe to niestety procesy metaboliczne będą upośledzone w znaczącym stopniu. Zakwaszenie odbija się negatywnie na kondycji skóry, na której szybciej pojawią się również zmarszczki. Zatrzymywanie wody w organizmie służy rozcieńczeniu kwasów ale niestety powoduje opuchnięcia i może się również pojawiać ból.

Znacznie rośnie ryzyko pojawienia się poważnych schorzeń takich jak cukrzyca, nadciśnienie czy miażdżyca. Zakwaszeniu będzie towarzyszyć również ogólne zmęczenie i problemy z koncentracją i snem co oczywiście le wpłynie na nasze ogólne funkcjonowanie.

Story Page