Cudowny aloes. Nauka potwierdziła korzystne działanie aloesu

Aloes to silny środek bakteriobójczy, przeciwzapalny oraz przeciwbólowych. Lista różnorakich niezwykłych właściwości aloesu nie jest zamknięta. Aloes i jego lecznicze właściwości jak i też inne cenne rośliny jest znany od wieków. Dziś poznajemy i weryfikujemy działanie aloesu i jego najbardziej znanej odmiany Aloe Vera. Czasami może przypadkowo, ale jednak działanie jest wyjątkowe.

Pewien człowiek na budowie zaprószył sobie oczy pyłem gipsowym. Zatarte i podrażnione oczy nie przestawały boleć. Nie pomagały żadne okłady krople czy też przemywanie oczu. W końcu ktoś doradził tej osobie okłady z aloesu. Ponieważ chory nie miał rośliny zdecydował się użyć soku. Pół łyżeczki zmieszał z wodą i przykładał wacikiem do oczu kilka razy dziennie. Minęły jedynie dwa dni i już mieliśmy zadowalające efekty, gdy chodzi działanie takiego soku i oczy nie bolały.

Aloes - na odporność, trawienie i skórę

Ta doskonale znana i zielona roślina uprawiana jest w Polsce w szklarniowych oraz pokojowych warunkach. Choć aloes dorasta w warunkach naturalnych nawet do pięciu metrów a jednak w naszym kraju jedynie do około metra. Pęd kwiatowy dość rzadko będzie się pojawiał. Jeśli hodujemy w domu aloes surowiec, którego będziemy używać do celów leczniczych powinien pochodzić z roślin, które maja przynajmniej trzy lata. Po oberwaniu liście przechowuje się w lodówce.

Moc aloesu

Choć często traktuje się aloes jako wspaniałe objawienie kilku ostatnich lat to tak naprawdę wiele zalet było znanych i wykorzystywanych już w czasach starożytnych, gdy z tego składnika korzystali Chińczycy. Obecnie mamy już pewność, że jest masa zalet jakie może nieść za sobą właśnie ten składnik (Odkryj lecznicze działanie aloesu: http://duoaloes.pl/czym-jest-aloes).

Aloes ma działanie bakteriobójcze, przeciwzapalne, przeciwbólowe

Będą również regenerować błonę śluzową oraz skórę. Można również oczekiwać, że dzięki temu będziemy mogli radzić sobie z rozwojem komórek nowotworowych w organizmie. Wiele osób stosuje również aloes w leczeniu schorzeń skóry czy stanów zapalnych oczu, dzięki czemu aloes będzie korzystnie działał na nasz organizm.

Story Page