Aloes

Aloe vera a więc tak zwany aloes zwyczajny to taka roślina, która przez wiele osób uznawana będzie za leczniczą. Znana jest od około 5 tysięcy lat. Egipcjanie nazywali ją rośliną nieśmiertelności. Wzmianki o niej znaleźć można między innymi w Biblii. Jest to tak naprawdę roślina, która całą wartość odżywczą ma przede wszystkim w liściach. Dokładnie będzie to w żelu, który w takich liściach będzie się znajdował. Mamy tam między innymi około 200 różnych substancji, w tym 20 cennych minerałów, do tego również 12 witamin takich jak A, B1, B2 , B3, B6, B12, C , E i K oraz błonnik, enzymy i sterole. Oprócz tego po przecięciu liścia wyciekać będzie z niego lateks, który będzie miał właściwości przeczyszczające. W trakcie przygotowywania soków z aloesu będzie się usuwać ten składnik w trakcie produkcji.

Aloes wspomaga układ trawienny

Wielką zaletą spożywania aloesu będzie między innymi skuteczne wspomaganie oraz oczyszczanie układu trawiennego. Dzięki temu będzie można lepiej przyswajać wszelkie składniki zdrowej diety. Jeśli nasz układ pokarmowy nie będzie dobrze funkcjonował to bardzo szybko może się okazać, że zaczną rozwijać się różnorakie choroby. Spożywają aloes (Odkryj właściwości aloesu: http://duoaloes.pl/czym-jest-aloes) można między innymi poradzić sobie z wrzodami czy zaparciami. Główny składnik aloesu to polisacharydy, które są cukrami złożonymi niezbędnymi do tego, by w organizmie utrzymywać mocny poziom odporności oraz zdrowie. Dzięki antyoksydantom będzie chronił ciało przed stresem oksydacyjnym, który może wpływać na uszkodzenie komórek oraz DNA.

Enzymy i sterole

Działanie aloesu

Aloes ma działanie przeciwbakteryjne, przeciwzapalne, chroni przed grzybami, likwiduje ból. Może korzystnie wpływać na nasze stawy. Będzie również obniżał wysoki poziom cholesterolu oraz wysokie ciśnienie. Powinien chronić przed kamicą nerkową oraz ciało przed szczawianymi, które znajdują się w kawie czy herbacie. Działa na nasz organizm alkalizująco, dlatego można oczekiwać, że będzie wpływać korzystnie na równowagę kwasowo zasadową w organizmie.

Regularnie stosowany chroni przed alergiami, zatrzymuje rozwój nowotworów. Roślina od wieków znana jest jako taka, która będzie przyspieszać gojenie się ran, zwłaszcza takich, które są spowodowane przez poparzenie czy odmrożenie. Nie tylko przez użycie zewnętrzne, ale również wewnętrzne. Wtedy również będzie goić rany wewnątrz organizmu. Nadaje się do spożywania, by dzięki niemu poprawić siłę, energię i wzmocnić swój organizm.

Aloes można hodować we własnym domu. Dojrzałość osiągać będzie po mniej więcej 3-4 latach. Póki jednak nie mamy całej farmy nie wystarczy nam na każdy dzień. Ale w sklepach już znajdziemy soki z aloesu, najlepsze będą takie z małą ilością konserwantów.

Story Page