Chlorofil – dla naszego zdrowia

Ludzie dość często spędzają czas na słońcu. Jeśli chcemy przebywać w promieniach słońca będziemy wyglądać zdrowiej i czujemy się lepiej. mało osób jednak wie, że również mamy coś takiego jak upłynniona forma światła słonecznego a więc chlorofil. Jest on tak bardzo ważny jak promienie słoneczne. Zycie bez słońca nie będzie w stanie powstać tak samo nie powstanie również bez chlorofilu.

Jest to płynna energia słoneczna i dlatego jeśli spożywamy koktajle z zielonych warzyw nasza skóra będzie miała opalony odcień. Spożywanie go w odpowiednio dużych ilościach sprawia, że będzie to jak kąpiel słoneczna dla naszych wewnętrznych narządów. Cząsteczki chlorofilu różnią się jednym atomem od ludzkiej krwi. Może to uzdrawiać narządy, oczyszcza i niszczy wrogów, który w naszym organizmie się rozwijają. Można tutaj mówić o bakteriach chorobotwórczych, grzybach czy rakowych komórkach.

Właściwości chlorofilu

Dla ludzi chlorofil jest bardzo ważny, szczególnie, jeśli nie mają dobrej dawki słońca. Szczególnie będzie chodziło o pracowników biur, mieszkańców dużych miast, osób przemęczonych oraz zestresowanych. Zielenina charakteryzuje się tym, że ma dużą zawartość tlenu. To również dla nas bogactwo składników odżywczych. Jest ono uważane za najbardziej zasadowe pożywienie, jakie znajduje się na naszej planecie. Jeśli chcemy uzupełniać własną dietę warto sięgać po takie zasadowe pożywienie.

Energia ukryta w chlorofilu

W liściach rośliny pod wpływem światła słonecznego dokonuje się proces fotosyntezy, który gromadzi dwutlenek węgla z powietrza. Chlorofil to pigment, który jest w stanie zatrzymywać światło słoneczne i potem będzie ją przemieniał w energię chemiczną. Gdy dojdzie do rozbicia cząsteczek wody i następnie połączenia wodoru z tlenem i węglem tworzyć się będą węglowodany. Wszystko to dzieje się właśnie przy obecności chlorofilu. Spożywanie tego składnika w dużych ilościach wpływa na oczyszczenia organizmu. W taki sposób będzie się oczyszczać krew, limfa a także płyny wewnątrzkomórkowe.

Prawidłowo funkcjonujący organizm

Jeśli mamy oczyszczony organizm i dobrze funkcjonujący układ trawienny można liczyć na to, że będzie on lepiej funkcjonował a do tego będziemy mieli więcej energii oraz wigoru. Żadne choroby nie rozwijają się w organizmie dobrze odżywionym oraz oczyszczonym. Jeśli tkanki są otłuszczone, osłabione to będzie problem ze zdrowiem. Z zielonych warzyw do organizmu dostarczamy witaminy, enzymy i minerały.

Story Page